top of page

DOŁĄCZ DO NASZEGO KRĘGU

Każdego dnia troszczymy się, by to, co robimy, w jak najmniejszym stopniu wpływało na środowisko. Wierzymy, że zawsze można zrobić coś więcej, a małe gesty mają duże znaczenie. Nasza biżuteria powstaje w 60% procentach ze srebra z recyclingu. Dążymy do 100% i Ty możesz nam w tym pomóc.

_45A7202.jpg

Oddaj nam biżuterię, której nie potrzebujesz, a w zamian otrzymasz bon zakupowy na nową, od rett frem. Twoja stara biżuteria dla nas jest pełnowartościowym surowcem, z którego z troską o planetę powstaną nowe modele. Przygotuj swoją srebrną lub złotą biżuterię - marka nie ma dla nas znaczenia. Sprawdź w Q&A (poniżej), czy jej ilość odpowiada minimalnej wartości bonu.

JAK TO DZIAŁA?

  1. JAK WYSŁAĆ BIŻUTERIĘ?

_45A7032.jpg

W celu ułatwienia Wam procesu, przygotowaliśmy dwie opcje:

DLA NIEPEWNYCH

Jeżeli nie jesteś pewien jakości

i próby biżuterii, którą chcesz oddać, skontaktuj się z nami: info@rettfrem.pl. Stwórz listę produktów i załącz ich zdjęcia. Jeśli masz taką możliwość, zważ je. W odpowiedzi otrzymasz od nas wstępną wycenę Twojej biżuterii.

DLA ŚWIADOMYCH

Wypełnij formularz poniżej, a my umówimy kuriera, który odbierze Twoją biżuterię. Uwaga! Jeśli wysłana biżuteria nie osiągnie minimalnej wagi, zostaniesz obciążony kosztami przesyłki w wysokości 14,90 zł. Sprawdź w sekcji Q&A, od czego zależy wartość przyznanego bonu.

2. CO SIĘ DZIEJE, KIEDY OTRZYMAMY BIŻUTERIĘ?

IMG_20220131_113338.jpg

Zważymy ją i sprawdzimy próbę,

a następnie wyślemy do Ciebie wiadomość z informacją o wartości bonu, który otrzymasz. Jeśli okaże się, że przekazana biżuteria nie była wykonana ze srebra lub złota lub jeśli uznasz, że wysokość kwoty na bonie nie jest dla Ciebie wystarczająca, biżuterię odeślemy na Twój koszt (14.90 zł).

3. CIESZ SIĘ ZAKUPAMI!

_45A6635.jpg

Jeżeli zaakceptujesz naszą wyceną, dostaniesz od nas bon. Możesz go zrealizować na dowolne zakupy w sklepie internetowym rett frem. Bon będzie ważny przez rok - liczony od daty wystawienia. Pamiętaj jednak, że nie łączy się z innymi kodami zniżkowymi. Po akceptacji wyceny i przekazaniu bonu, Twoja biżuteria zostanie poddana recyklingowi - nie będziesz jej mogła odzyskać. Czysty kruszec z Twojej biżuterii posłuży nam do stworzenia kolejnych modeli biżuterii rett.

Q&A

_45A7108.png

Od czego zależy wartość przyznanego bonu?

Minimalna wartość bonu to 50 zł. Dokładnie zważymy ją i sprawdzimy próbę, a następnie wycenimy na podstawie aktualnego kursu metali szlachetnych. Jeśli masz taką możliwość, zważ swoją biżuterię, minimalna waga dla złota to 1 gram, dla srebra około 17 gram (w zależności od próby i aktualnego kursu surowca na giełdzie).

IMG_20220127_125130.jpg

Co z biżuterią z dodatkowymi elementami?

Biżuteria, która nie jest w całości wykonana z metalu szlachetnego np. ma sznurki, kamienie lub jest platerowana, musi zostać oceniona indywidualnie. Jeśli masz taką biżuterię i chcesz ją zamienić na bon, skontaktuj się

z nami: info@rettfrem.pl. Stwórz listę tego, co chcesz nam przekazać i koniecznie dołącz zdjęcia. Jeśli możesz, zważ biżuterię i daj nam znać w mailu, ile waży. W odpowiedzi otrzymasz od nas wstępną wycenę.

_45A7346.jpg
_45A7134.jpg

Jak oceniacie wysyłaną biżuterię?

Co się stanie z moją biżuterią?

Przyjmujemy tylko srebrną i złotą biżuterię. Biżuteria może być uszkodzona, brudna, niepełna. Zerwane łańcuszki, pojedyncze kolczyki, wadliwe zapięcia itp. też mogą zostać poddane recyklingowi.

Twoją biżuterię przekazujemy do odlewni, która poddaje ją procesowi rafinacji, czyli wyodrębnienia stopu metali szlachetnych (złoto, srebro) od stopu innych materiałów metalicznych. Czysty metal szlachetny pozyskany z Twojej biżuterii zostanie wykorzystany ponownie do stworzenia pełnowartościowej biżuterii rett.

UMÓW KURIERA

Dziękujemy za zgłoszenie Twojej biżuterii! Spodziewaj się kuriera w kolejnym dniu roboczym.

Napisz z nami nową historię swojej nieużywanej już biżuterii, zatroszcz się o planetę i ciesz się bonem na nową biżuterię rett frem.

bottom of page