top of page
DSC_0056 (2).jpg

CERAMIKA I ZAPACH

Poznaj naturalne, w pełni biodegradowalne świece sojowe

z limitowanej kolekcji Klo&rett. Autorskie zapachy zamknęliśmy 

w ręcznie wytwarzanych glinianych naczynkach. Zaprojektowała je Klaudyna z pracowni ceramicznej Klo, każde z nich wytoczyła ręcznie na kole garncarskim. W ten sposób powstało tylko 100 unikatowych świec, które będą umilać wyjątkowe chwile

w domowych pieleszach. Każdą z nich oznaczyliśmy numerem.

IMG_0130.jpg

Koncept KLO został powołany z miłości do piękna i sztuki. Klaudyna jest dyplomowanym technikiem ceramikiem, z wykształcenia historykiem sztuki. Sztuka i wzornictwo pasjonowały ją, odkąd pamięta. O sobie mówi: “Otaczanie się pięknymi rzeczami leży w naszej naturze, dlatego KLO oferuje unikatowe malarstwo akrylowe, ekskluzywne druki artystyczne, wyselekcjonowany design i autorskie akcesoria nawiązujące do modernizmu oraz abstrakcjonizmu. Wszystko, co robię dzieje się z przekonaniem, że kreuję dla Was PIĘKNO”.

KLO

IMG_0127.jpg

WOSK SOJOWY

Wosk sojowy, z którego powstały świece pali się znacznie dłużej niż parafina i nie emituje toksyn. Jest bezpieczny nie tylko dla Ciebie, ale także dla naszej planety. Zapachy stworzyliśmy głównie na bazie naturalnych olejków eterycznych. Świece Klo&rett są bezpieczne i w 100% wegańskie. Naczynka, w których je zamknęliśmy, będą służyć Ci jeszcze długo po wypaleniu świecy. Mamy nadzieję, że z przyjemnością nadasz im drugie życie. Możesz, także wysłać je do nas, a ponownie ją napełnimy.

Do wyboru masz 3 zapachy. Pierwszy zamknięty w czarnym słoiczku to ogórek z solą, zieloną herbatą i miętą. Świeży, rześki, słodkawy. W beżowym naczynku skrywa się zapach jaśminu, drzewa sandałowego i cedru z odrobiną piżma. Pachnie jak dom ze starą drewnianą podłogą. W szarym czuć wanilią ze szczyptą cynamonu, pomarańczą i drzewem sandałowym. Sprawia, że masz ochotę się w nim zanurzyć. Który wybierzesz?

DSC_0165.jpg

ZAPACH

DSC_0128.jpg

NACZYNKA

Naczynka świec powstały w zgodzie z tradycyjnym rzemiosłem ceramicznym. Każdy z pojemniczków został wykonany ręcznie

w kameralnej pracowni. Oddajemy w Twoje ręce prostą, uniwersalną, ale wciąż elegancką formę, która pięknie dopełni wnętrze. Naczynka powstały z trzech rodzajów gliny: czarnej gliny barwionej w masie, gliny z kropkami, które pojawiają się wraz ze wzrastającą temperaturą wypału oraz z beżowej, tłustej masy garncarskiej. Każde zostało ręcznie wytoczone na kole garncarskim, dlatego nie ma dwóch takich samych. Znajdziesz na nich piękne ślady procesu twórczego – zapis ruchu palców czy muśnięcia cykliną.

DSC_0367.jpg
DSC_1788.jpg

Zdjęcia świec: Katarzyna Baron

bottom of page