top of page

WIĘCEJ

Wierzymy, że zawsze można zrobić coś więcej, a małe gesty znaczą wiele. Dlatego nieustająco szukamy sposobów na to, żeby jeszcze lepiej troszczyć się o naszą planetę. Starannie dobieramy partnerów, którzy pomagają nam produkować, pakować i dostarczać biżuterię rett frem. Za każdym razem samodzielnie weryfikujemy, czy etyka, obieg zamknięty i zrównoważona produkcja znaczą dla nich to samo, co dla nas. Ich odpowiedzi są dla nas najważniejszym argumentem podczas decyzji o współpracy.

DSC_0814.jpg
IMG_20210531_142112b&w.jpg

LEPSZA OPOWIEŚĆ

Produkujemy ze srebra, które w minimum 60% pochodzi z recyklingu. Najmniejszy odpad z produkcji biżuterii rett frem zbieramy i ponownie przetapiamy. Nie stosujemy domieszek innych metali, nasze produkty są wykonane w całości ze srebra pr. 925. Dzięki temu możemy je przetopić i w całości użyć ponownie do stworzenia nowych modeli.

Nie marnujemy ani grama!

 

Do czyszczenia i zabezpieczania biżuterii używamy w pełni biodegradowalnej i nietoksycznej chemii. Zależy nam na tym i robimy wszystko, żeby produkcja naszej biżuterii była wolna od szkodliwych związków. Wszystkie materiały pozyskujemy od polskich dostawców, współpracujemy z małymi, lokalnymi zakładami rzemieślniczymi. Jesteśmy dumni, że biżuteria rett frem powstaje od początku do końca w Polsce, z polskich surowców i jest wytwarzana przy pomocy zdolnych rąk polskich rzemieślników.

OPOWIEDZ JESZCZE RAZ

Chcemy, żeby opowieść, którą niesie biżuteria rett trwała jak najdłużej. Nasze proste formy bez trudu oprą się sezonowym trendom. Pamiętaj jednak, że materiały, z których powstają, są naturalne, dlatego z czasem wygląd biżuterii będzie się zmieniał. Pozostanie piękna na dłużej, jeśli zadbasz o nią z troską i czułością, zgodnie z naszymi wskazówkami. Nawet jeśli Twoja biżuteria uległa uszkodzeniu, napisz do nas na info@rettfrem.pl, zrobimy wszystko, żeby pomóc Ci ją naprawić. Wiemy, jak jest dla Ciebie ważna! Wszystkie modele rett frem powstają, żeby cieszyć jak najdłużej, dlatego już na etapie konstrukcji przewidzieliśmy drobne naprawy, które nie wyrządzają żadnej szkody naszym subtelnym formom.

_45A6476 P.jpg
IMG_20210901_112904.jpg

OPAKOWANIE

Opakowanie równie ważne, jak zawartość? Dla nas, tak! Nie używamy plastiku, pakujemy w kartony z certyfikowanego papieru (FSC), a pianki w pudełeczkach na nie zawierają produktów chemicznych, które powodują matowienie metali szlachetnych. Od niedawna wymienianą biżuterię wysyłamy w kartonach z drugiej ręki. Wszystkie nasze materiały drukowane powstają przy współpracy z drukarniami, które używają papieru z makulatury, wolnego od wybielaczy.

ZAANGAŻOWANIE

Wierzymy, że małe gesty mają ogromne znaczenie. Dlatego z przyjemnością angażujemy się w działania organizacji, które robią i zmieniają tak wiele. Dotychczas wsparliśmy: Fundację Wolne Rzeki, Fundację Kupuj Odpowiedzialnie, Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt “Ostoja” i Bank Żywności, czy Fundację Otwarte Klatki. W 2020 roku udało się zebrać dla nich łącznie 2689.23 zł! Dziękujemy, że wspieracie ich razem z nami.

bottom of page